Aktualności

niedziela, 22.09.2019

Pierwsze wykłady w sekcjach

* 15.10.2019; godz.10:00 =>> KULTURA

                     Wykład i warsztaty „Dary Jesieni”  I spotkanie z dziećmi Sz.P. nr.3, Kl. II

* 23.10.2019; godz.17:00 =>> PRZYRODNICZO – OGRODNICZA

                      Wykład: „Susze i powodzie – czyli o tym jak gospodarujemy

                                   wodą w naszym kraju”   

                      Prelegent: mgr Wojciech Mrowiec

 * 04.11.2019; godz.17:00 =>> MEDYCZNA

                         Wykład: „Wylewy”

                         Prelegent: lek. med. Monika Pieniądz – Wolna

* 14.11.2019; godz.13:00 =>> HISTORYCZNA

                        Wykład: „Historia Żywieckiej Lalki ze zbiorów Państwa

                                       Molińskich”   

                        Prelegent: mgr Dorota Firlej

poniedziałek, 15.07.2019

PROGRAM na I semestr 2019/2020

* 04.10.2019 –  INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020

                      15:30Msza Św. w Kościele Chrystusa Króla w Sporyszu  V

                      17:00  – Wykład inauguracyjny: „Historia Żywieckiej Fary” V

                                    Prelegent : mgr Dorota Firlej

* 08.11.2019; godz.17:00

                        Wykład: „Fabryka zwana organizmem”   

                        Prelegent: prof. nadz.. Armand Cholewka

 * 06.12.2019; godz.17:00

                         Wykład: „Współczesny marketing – jakie chwyty 

                                       stosują  sprzedawcy”

                         Prelegent: dr hab. Łukasz Burkiewicz

* 10.01.2020; godz.17:00

                        KOLĘDOWANIE z zespołem Lipowianie

poniedziałek, 1.07.2019

ZAJĘCIA w SEKCJACH

* KULTURA –  organizuje wyjazdy kulturalne, spotkania z uczniami i przedszkolakami,

                      wyjścia na koncerty spotkania integracyjne.

                      Odpowiedzialne: Maria Jurasz/Irena Wydra

* PRZYRODNICZO-OGRODNICZA w wybrane Środy o 17:00 w klubie „Śrubka”.

                                                   Tematyka i terminy spotkań są podawane na bieżąco.  

                                                    Odpowiedzialne: Małgorzata Schneider/ Irena Wydra 

* HISTORYCZNA w wybrane czwartki o 13:00 w Starym Zamku

                         Prowadzący: mgr Dorota Firlej /Odpowiedzielny: Tadeusz Moliński

* MEDYCYNA I PROFILAKTYKA – w wybrane poniedziałki o godz. 17:00

                                                        Odpowiedzialna: Zofia  Szumańska 

* TEATRALNA w wybrane poniedziałki o godz. 15:00 – 17:00

* ARTYSTYCZNA w wybrane piątki o godz.16:00-18:00;

                               Odpowiedzialne: Lidia Jaworska/Ewa Knapek

* PLASTYCZNA  spotkania we wtorki o godz.17:00-20:00;

                        Prowadzący: dr Mirosław Cieślak/Odpowiedzialny: Zygmunt Szewczyk

* SAMOPOMOCY Odpowiedzialne: Zdzisława Helbin/Lidia Gradek

* TURYSTYKA PIESZA wycieczki piesze wg harmonogramu – informacje na bieżąco

                                          Odpowiedzialna: Bogusława Dziergas 

SPORT I ZDROWIE:

* GIMNASTYKA OGÓLNO-ROZWOJOWA – we wtorek w godz. 17.00 – 18.00;

                                                                        Prowadzący: Bogusława Dziergas

NORDIC WALKING – we czwartki o godz.10:00 – zbiórka pod Zamkiem

                                         Prowadzący: Bogusława Dziergas

ROWEROWA – według harmonogramu

                             * dla początkujących – Odpowiedzialna: Halina Bąk

                             * dla zaawansowanych – Odpowiedzialny: Stanisław Wojtas

TENIS  STOŁOWY – we środy w godz. 15:00 – 17:00;

                                  Odpowiedzialna: Janina Ciapała

 * BRYDŻ – we czwartki godz. 16:00 – 19:30   

                     Odpowiedzialny: Zbigniew Wydra

JOGA w środy o godz. 09:00 –10:30 Prowadzący: Piotr Sokołowski

                     (1x w tygodniu (1,5h) – odpłatnie) – zaczynamy 09.10.2019r

1 2 3